Δημοσιεύθηκε την

Δενδρινού Άννα : «Το φιλαράκι μου»

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου (2 Απριλίου) η συγγραφέας κ. Δενδρινού Άννα παρουσίασε την Πέμπτη 18-4-24 από 11:45-13:00 στους μαθητές της Δ΄ τάξης το βιβλίο της «Το φιλαράκι μου» με μηνύματα για τη διαφορετικότητα, τον ρατσισμό, την ενσυναίσθηση και τη φιλία καθώς και το βιβλίο της «Τα ψαράκια στον γιαλό με πλακάτ και με πανό» με θέμα τη θαλάσσια μόλυνση, τη θαλάσσια ρύπανση και τη διαμαρτυρία των ψαριών της Θαλασσοχώρας εναντίον του ανθρώπου, που είναι ο αποκλειστικά υπεύθυνος γι’ αυτήν την κατάσταση.

Δημοσιεύθηκε την

Θεατρική παράσταση : «Μπες στα παπούτσια μου»

Στα πλαίσια του 3ου Εργαστηρίου δεξιοτήτων, της 13ης ενότητας της Γλώσσας με τίτλο «όλοι ίδιοι, όλοι διαφορετικοί», της Παγκόσμιας ημέρας κατά του ρατσισμού (21 Μαρτίου), της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας κατά της βίας στο Σχολείο (6 Μαρτίου), καθώς και της αυτοαξιολόγησης της Σ.Μ., η Δ΄ τάξη του Σχολείου μας παρακολούθησε την Τρίτη 16-4-24 στο Θέατρο «Όροφως» τη θεατρική παράσταση με τίτλο: «Μπες στα παπούτσια μου» με μηνύματα για τον σχολικό εκφοβισμό, τον ρατσισμό, την ενσυναίσθηση και τη φιλία. Στη συνέχεια οι μαθητές μετέβησαν στον «Φάρο» για παιχνίδι και ψυχαγωγία.